Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

ACO Ürün Materyalleri

Ürünlerin tasarımında doğru materyallerin seçilmesi hem estetik hem de işlevsellik açısından belirleyicidir. ACO tarafından kullanılan materyaller, dayanıklılıkları, zamana, zorlu çevre koşullarına, buzlanmaya, sıcağa ve güneş ışığına dirençleri ile ön plana çıkmaktadır. Polimer beton, paslanmaz çelik, plastik ve döküm tüm malzemeler her türlü çevre etkisine karşı aynı derecede dayanıklı, uzun ömürlü ve geri dönüştürülebilir özelliktedir.


Materyalin özel bileşimi ve en yeni üretim teknolojileri ACO polimer betona üstün özelliklerini vermektedir: aynı yoğunlukta, ACO polimer beton ürünler, muadilleri beton ürünlere kıyasla daha hafif ve çok daha dayanıklıdır. ACO polimer beton su geçirmez, üzerindeki su hızla kurur ve buzlanma nedeniyle herhangi bir hasar oluşması mümkün olmaz.


ACO tesislerinde kullanılan dökme demir tipleri, yoğun geliştirme süreçleri ve yenilikler sonucunda daha da zor gereksinimlere dahi adapte edilebilecek duruma getirilmiştir. Hem grafit dökme demir (Gri dökme demir, GG), hem de sfero grafit dökme demir (GGG) paslanmaya karşı yüksek dayanımları sayesinde, örneğin kanalizasyon dökümü alanında kendisini kanıtlamıştır.


Plastikten mamul parçalar, biçim ve fonksiyon açısından en yüksek tasarım serbestliğini sağlar. Bizler de bu potansiyeli, materyallerin ve birleştirme süreçlerinin karmaşık kombinasyonlarından kaçınmak ve tek bir kalıptan akıllı bir çözüm geliştirmek için kullanıyoruz. ACO tarafından kullanılan plastik, çatlamaya karşı son derece dayanıklıdır ve çevre koşullarına karşı yüksek dayanım gösterir.


Paslanmaz çelik kullanılarak, özel drenaj ve tasarım çözümleri yaratılabilir. Kullandığımız paslanmaz nikel-krom çelik agresif maddelere karşı son derece dayanıklıdır. Yaratıcı çözümler içerisinde şekillendirmesi kolaydır ve sınırsız bir kullanım ömrüne sahiptir.

TOP