Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Pompa ve Yükseltme İstasyonları

Yağ ayırıcıların geri basma seviyesinin altındaki bir seviyeye kurulması durumunda, çıkan suyun deşarjı çift pompalı bir yükseltme istasyonu ile sağlanabilmektedir. Bu durumlarda kullanılmak üzere ACO olarak ürünlerimizin güvenle kullanılabilmesi amacıyla geniş bir pompa ve yükseltme istasyonu ürün gamı sunuyoruz.


Atık su yükseltme istasyonları, atık suyu geri basma seviyesinin üstüne, daha yüksekteki kanalizasyon sistemine yönlendirir. EN 12056' ya göre drenaj noktası geri basma seviyesinin altında olan tüm uygulamalar için, ki neredeyse tüm zemin üstü yağ ayırıcılarda durum bu şekildedir, yükseltme istasyonu kullanımını zorunlu kılmaktadır.


Giriş hattı ile ayırıcı arasında gerekli eğim bulunmadığında, düşük giriş yükseklikleri her zaman problem yaratmaktadır. Eğer inşai nedenlerden yağ ayırıcı daha alçak seviyeye monte edilemiyorsa, atık su ayırıcıya pompalanmalıdır. Bununla beraber, atık suyun içerisinde yağ olmasından dolayı, bu işlem geleneksel yükseltme istasyonu ile yapılamaz, çünkü bu durumda ayırıcının içindeki atık su hızlanarak yağ partiküllerinin daha fazla çözünmesine ve ayırma işleminin kalitesinin düşmesine neden olur. Bu durumda eksantrik-vida pompalı terfi istasyonları kullanılmalıdır.

İletişim

ACO Türkiye
Tel: +90.212.347 52 54
Faks: +90.212.347 52 57
info@aco.com.tr

Referanslar

ACO’ nun tamamı etkin su yönetimine odaklanan ürünleri ile katkı yaptığı anahtar projelere göz atın. Projeleriniz ile ilgili özel çözümlerimize ulaşmak için lütfen ofisimiz ile irtibat kurun.

ACO Hakkında

ACO, yarının çevre koşulları için bugünden çözümler sunmayı hedefleyen, etkin su yönetiminin lider firmasıdır. Hijyen, konfor ve yangın dayanımına odaklanarak drenaj teknolojilerinde en güvenilir ve emniyetli ürünleri kullanıcıların hizmetine sunuyoruz.

TOP