Yağ Ayırıcılar

Bitkisel ve hayvansal yağların kanalizasyona verilmeden atık sudan ayrılması, hem kullanılan ekipmanların ve kanalizasyon sistemlerinin sağlığı hem de sürdürülebilirlik açısından önemli olmaktadır.

ACO, hem zemin altı hem de zemin üstü kurulum için değişik kapasitelerde yağ ayırıcılar sunmaktadır. Bu da, atık su seviyesine en uygun cihazın seçilmesini sağlar ve gerektiğinden daha yüksek kapasiteli bir ayırıcı alınmasını engeller, yer ve maliyet avantajı sağlanmış olur.


ACO, binanızdaki hareket kısıtlarının bir engel oluşturmasına izin vermeyecek şekilde çok farklı formlarda yağ ayırıcılar sunmaktadır. Bu kapsamda oval, yuvarlak veya parçalı sistemler ile tam bir ürün gamı mevcuttur.


Mikropların azaltılması için, özellikle hastaneler, bakım evleri ve catering tesislerinde temizlik amacıyla çok sıcak su kullanılmaktadır. Ayırıcılar da doğal olarak bu yüksek sıcaklıktaki suya maruz kalmaktadır. Paslanmaz çelik yağ ayırıcılar, uzun vadede deformasyonu engellediğinden, buralar için ideal bir çözümdür. Paslanmaz çelik, A1 malzeme sınıfında olduğundan binalar için ek bir yangın yükü oluşturmamaktadır.


Yapısal nedenlerden dolayı, zemin altına monte edilmek üzere tasarlanmış yağ ayırıcılar da bulunmaktadır. Polietilen gövdeli ürünlerimiz 50 yıla kadar gövde garantisi sunmaktadır ve yer altı sularının kaldırma etkisine karşı dirençlidir.

TOP