Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

ACO Sport® - Inotec
Uluslararası atletizm yarışmaları ve yüksek profilli ulusal etkinlikler, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına uygun olarak yalnızca A tipi sahalarda yapılabilir.

ACO SPORT® spor tesisleri, oyun alanları ve eğlence tesislerine yönelik drenaj sistemlerini ve bileşenlerini kapsamaktadır. Böylece bu tesislerin güvenli ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak için uygun standartta olmalarını sağlamaya yardımcı olmaktadır. ACO SPORT® kanal sistemleri, çeşitli spor tesislerindeki oyun alanlarının işlevsel kalmasını sağlarken aynı zamanda uzun süreli korumayı da destekler.

Teknik Dokümanlar & Medya


Ürün Avantajları

  • Donmaya dayanıklı polimer beton gövde ve GF-UP kapaklar, hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dirençlidir
  • EN 1433 için A/B/C sınıfı yük değerleri, düşük ağırlık, kolay taşıma ve kurulum
  • Düşük kirlenme potansiyeli ve kolay temizlik için iç yüzeylerde minimum pürüzlülük
  • Kapakların izinsiz olarak çıkarılmasına karşı koruma sağlamak üzere potansiyel kilitleme mekanizmaları
  • Tekerlekli sandalye kullanan kişiler için uygundur

Ürün Bilgileri

ACO SPORT® drenaj ürünleri, tasarımı ve dayanıklılık düzeyi açısından mükemmel bir çözüm olarak uzun ömürlü malzemelerden yapılmıştır. EN 18035'e uygun olarak tasarlanıp geliştirilen bu ürünler, yalnızca yüzey drenajı için gerekli koşulları karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda uluslararası rekabet düzenlemelerine de uyuyor. Drenaj kanalları ve kapakları da CE uyumlu olup EN 1433 standartlarına göre test edilmiştir.

ACO SPORT® kum tutma kanalları, yüksek kaliteli sentetik yüzey içinde yer alan uzun atlama çukurları için önerilir. Uzun atlama etkinliklerinde kaçınılmaz olan çukurdan herhangi bir kum kaçarsa, bu kum yakalama kanalları tarafından toplanarak çevredeki yüzeyden uzak tutulur.


ACO SPORT® drenaj sistemleri yalnızca bir drenaj olanağı sunmakla kalmaz, aynı zamanda pistin kenarları çevresinde gerekli çevreyi de sağlar. Sabit veya hareketli olabilen 5 cm yüksekliğindeki kapaklar, IAAF yönergelerine ilişkin ulusal standartlara uygundur. Pistin iç kısmındaki kanallar yüzey suyunu toplar, yükseltilmiş kapaklar sayesinde koşu parkurunu oyun alanından ve sektör yüzeylerinden ayırır.

ACO SPORT® yüzey drenaj sistemleri, toplu sporlardan daha çağdaş sporlara kadar her türlü spor tesislerini ve mekanlarını yağmur suyuna karşı korur, muhafaza eder. İster stadyumun açık veya kapalı alanları olsun, ister küçük spor alanlarının drenajı olsun, farklı kurulum durumları farklı sistemler gerektirir. Drenaj sistemini seçerken kaplama türlerinin ve spor yüzeylerinin dikkate alınması da önemlidir.

Planlama aşamasından uygulamaya kadar ve ister tamamen yeni bir inşaat olsun, ister mevcut bir sahanın iyileştirilmesi olsun, bir spor tesisi inşa etme işi son derece çeşitlidir. Ekipmanların donatılması ve kurulması söz konusu olduğunda, stadyumun sporla ilgili spesifik özelliklerinin yanı sıra diğer ihtiyaçlara da odaklanılıyor. ACO, ihale şartnameleri ve hidrolik hesaplamaların yanı sıra montaj planları gibi destekler sunar.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.


İndir