Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Terfi İstasyonları

Bodrum katında tuvalet, duş veya çamaşır makinesi gibi sıhhi drenaj cihazları kullanan herkes bir sorunla karşı karşıyadır: bu odalar genellikle geri akış seviyesinin (sokak seviyesi) altında bulunur. Biriken gri ve siyah su bu nedenle bir eğimle tahliye edilemez. Bunun yerine, kanalizasyon sistemine akabilmesi için bir atık su terfi istasyonu kullanılması gerekir. ACO atık su terfi istasyonları, tasarıma bağlı olarak 20 m'ye kadar olan yükseklik farklarının üstesinden gelebilir. Kullanım hacmine göre müstakil ev, apartmanlar ile ticari ve endüstriyel yapılar için uygundur. Pompalar, yüksek hacimli akışlara sahip yağ ayırıcıların gri su tahliyesinde de kullanılabilir. Sistemlerin planlanması ve tasarımı yapılırken, güvenli ve uzun süre çalışabilmeleri için standart spesifikasyonlara ve parametrelere uyulması zorunludur.


Ürün Avantajları

  • Tuvalet atıkları içeren atık su için kullanılabilirlik
  • 1.000 L'ye kadar kullanılabilir hacim (uyarlanabilir konteyner boyutu)
  • Uyarlanabilir pervane teknolojisi sayesinde yüksek güvenilirlik
  • Yüksek kimyasal direnç
  • Sağlam pompa teknolojisi
  • NS 30'a kadar yağ ayırıcıların çıkışında kullanılabilirlik

Ürün Bilgileri

Terfi istasyonları genellikle bodrum katının zemin döşemesinde bağımsız olarak kurulur. Bina dışında geri akış seviyesinin altında biriken atık suyun (veya yağmur suyunun) ayrıca bir pompa istasyonu aracılığıyla dışarıya tahliye edilmesini gerektirir. Aksi takdirde, elektrik kesintisi veya arıza durumunda, su baskını nedeniyle binanın hasar görmesi kaçınılmazdır.
EN 12056-4 ve DIN EN 12050/1-4 standartları uyarınca atık su terfi istasyonları çoğunlukla; konutlar, hastaneler, okullar/üniversiteler, alışveriş merkezleri, ofis binaları ve havaalanları vb. gibi alanlarda kullanılır.


ACO atık su terfi istasyonları ilgili standartlara uygun olarak üretilmektedir. Bu nedenle, ürün yelpazesinde listelenen atık su terfi istasyonlarının performans verileri, ilgili ürün standartlarındaki spesifikasyonlara göre belirlenir. Ayrıca, atık su terfi istasyonları, üretimi şu anda geçerli olan test standartlarına uygunluk açısından kontrol eden Landesgewerbeanstalt Bayern (Bavyera Ticaret Enstitüsü) tarafından düzenli denetimlere tabidir.

Pompa istasyonları genellikle binaların dışında zemin altına kurulur. Terfi istasyonlarına göre daha büyük toplama tanklarına sahiptir ve genellikle dalgıç pompa içerirler. Dalgıç pompalar genellikle pompalanacak atık suyun içerisinde bulunur. Dalgıç pompaya, çıkarılabilir rögar kapakları aracılığıyla erişilir. Sisteme bağlı olarak rögar kapakları DIN EN 124'e göre A15, B125 veya D400 yük sınıflarında kullanılabilir.

Atık su terfi istasyonu, dönmemesi veya yerinden oynamaması için müşteri tarafından zemine sabitlenmelidir. Tüm ACO atık su terfi istasyonları, uygun sabitleme setleriyle birlikte sağlanır. Bir atık su terfi istasyonu için kurulan tahliye hattı, mutlaka geri akış korumasına uygun şekilde olmalı ve tahliye hattı mümkün olduğu kadar kısa tutulmalıdır. Ayrıca tüm atık su terfi istasyonları, DIN EN 12050-1'e göre havalandırma hatlarına bağlanmalıdır.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.