Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Zemin Altı Petrol Ayırıcılar
Coalisator - Oleopator - Oleopass - Oleosmart

Otoparklarda, benzin istasyonlarında, araba yıkama ve tamir tesisleri gibi alanlardaki atık suların, drenaj şebekesine petrol türevi sıvı ve partikülleri taşıma riski vardır. Bu durumda atık su mutlaka petrolden ayrıştırılmalıdır. Bu ayrıştırma, içme suyunun veya yeraltı suyunun kirletilmesini önler.

Petrol ayırıcı, evsel ve/veya endüstriyel atık sulardan gelen benzin, madeni yağ, hafif petrol ürünleri ve diğer yüzer sıvıları ayırmak için tasarlanmıştır. Genel olarak bu tip petrol ayırıcıların çalışma prensibi, petrol ile suyun yoğunluk farkından yararlanarak petrolün sudan ayrılma esasına dayanır. Yoğunluğu suyun yoğunluğundan daha küçük olan petrol, ayırma (coalescer) filtresi yardımıyla sudan ayrılarak ayırıcının yüzeyine doğru yükselir.

ACO Yağmur Suyu Yönetimi


Ürün Avantajları

 • 0,90 g/cm3'e kadar yoğunluğa sahip madeni yağlar için, plastik şamandıralı ayırıcı.
 • Koalesans filtresi, basit bir şekilde çıkarılabilir, bakımı yapılabilir ve normal basınçlı su ile temizlenebilir.
 • D 400 yük sınıfına sahip uzatmalı kapaklar sayesinde ek betonarme imalat olmadan montaj imkanı sağlanır.
 • Çıkarılabilir bileşenleri sayesinde bakım, temizlik ve tahliye için optimum erişilebilirlik garanti edilir.
 • Numune alma ve alarm cihazı sistemi entegre edilebilir.

Ürün Bilgileri

 • Lojistik, montaj ve bakım kolaylığı için kompakt tasarım.
 • DIN EN ISO 19901 standardına göre 50 yıl gövde dayanım ömrü.
 • EN 858-1 ve EN 858-2'ye göre bağımsız olarak onaylanmış boyut aralığı.
 • EN 19534 ve EN 19537'ye göre giriş ve çıkış boru bağlantıları.
 • Oda içi numune alma özelliği, pahalı ayrı numune alma odalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
 • Tüm nominal boyutlar bağımsız test enstitüsü (LGA) tarafından test edilmiştir.

Polietilenden yapılmış ACO Coalisator-P Sınıf I petrol ayırıcı, ayrı olarak temin edilebilen 150 veya 300 litre hacimli çamur tutucu ile birleştirilebilir. Hem ayırıcılar hem de çamur tutucular, Ø 450 mm olan bir kontrol kapağına sahiptir. İsteğe bağlı olarak, mevcut bağlantı setlerinden biri kullanılarak bir alarm cihazı kurulabilir.

Yeni koalesans ünitesi, üç segmentte üstün birleştirme verimliliği sağlamak için PU (poliüretan) köpük içerir. Her bir PU segmenti, PE (polietilen) sepetine sıkıca bağlanmıştır. PU segmentlerinin temizlenmesi ve gerekirse değiştirilmesi oldukça kolaydır. Birleştirme ünitesinin bakımı EN 858-2'ye göre en az altı ayda bir yapılmalıdır.

Baypaslı Oleopass P Sınıf I petrol ayırıcılar; büyük otoparklar veya yükleme alanları gibi alanlardan toplanan yağmur suyunu arıtmak için tasarlanmıştır. Baypaslı seperatörler; endüstriyel tesislerden, araç yıkamadan, yağlı parçaların temizlenmesinden veya benzin istasyonlarından kaynaklanan atık suların arıtılması için kullanılamaz.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.