Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Zemin Üzeri Petrol Ayırıcılar
Coalisator - Oleopator - Oleolift

Otoparklarda, benzin istasyonlarında, araba yıkama ve tamir tesisleri gibi alanlardaki atık suların, drenaj şebekesine petrol türevi sıvı ve partikülleri taşıma riski vardır. Bu durumda atık su mutlaka petrolden ayrıştırılmalıdır. Bu ayrıştırma, içme suyunun veya yeraltı suyunun kirletilmesini önler.

Koalesans filtreli ACO zemin üzeri petrol ayırıcı, yağmur suyu ve mekanik atık sularda bulunan petrol türevi maddeleri (mineral yağlar, benzin, hafif yağlar vb.) sudan ayırmak için tasarlanmıştır. Tanka entegre edilmiş bir çamur/tortu tutucu da askıda katı maddeleri ayırır.


Ürün Avantajları

  • Tüm nominal boyutlar bağımsız bir test enstitüsü (LGA) tarafından test edilmiştir.
  • Çıkarılabilir bileşenleri sayesinde bakım, temizlik ve tahliye için optimum erişilebilirlik sağlar.
  • Yoğunluğu 0,90 g/cm3'e kadar olan petrol türevi yağlar için plastik şamandıralı ayırıcı.
  • Koalesans ünitesi ve şamandıra, ayırıcıyı boşaltmak zorunda kalmadan temizlik için çıkarılabilir.

Ürün Bilgileri

  • DIN EN 858, Sınıf I'e göre hafif madeni yağ ayırıcı.
  • Donmaya karşı korumalı odalarda zemin üzeri kurulum için uygundur.
  • Yuvarlak veya oval tasarımda kaynaklı polietilenden üretilir.
  • Destek kafesi ve koalesans ünitesi ile.
  • Polietilenden yapılmış iç parçalar.
  • Evrensel boru bağlantılı giriş ve çıkışlar.

Uygun uygulama alanları arasında benzin istasyonları, park alanları, otoparklar, yollar, yıkama alanları, araba yıkama tesisleri, motor temizleme, bakım atölyeleri, araç servisleri, hurdalıklar, aktarma istasyonları ve trafo istasyonları gibi mekanlar yer alır.

ACO, çeşitli standart ve yönetmeliklerin taleplerini karşılamak için opsiyonel seviye alarm cihazlarını öneriyor. Ciddi bir petrol sızıntısı meydana gelirse anında bir alarm verilir ve böylece ciddi çevresel hasar önlenir. Rutin servis maliyetleri minimumda tutulur.

Yerçekimiyle boşaltma mümkün olmadığında ve suyun farklı bir jeodezik yüksekliğe pompalanması ve geri akış koruması gerektiğinde, ayırıca özellikle araç yıkama suyunun atılması gereken çok katlı garajlar için; pompalı tahliye özelliği bulunan ACO Oleolift P petrol ayırıcı.

ACO petrol ayırıcılar; Coalisator-P (Polietilen), Coalisator-R ve Coalisator-RD (Paslanmaz Çelik) donmaya karşı korumalı odalara zemin üzerine monte edilebilir. Kompakt tasarımı, çok dar alanlarda daha kolay kurulum için ayırıcının müşteri tarafından bakımının yapılmasına olanak tanır.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.