Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Qmax - Ağır Yük Sınıfı Plastik Drenaj Kanalları

ACO Qmax yüksek hidrolik kapasite sağlamak için tasarlanmış özel bir drenaj elemanıdır. Çok büyük alanlar içeren uygulamalarda yüksek kapasiteli drenaj sistemi talebini karşılamak için en uygun çözümdür. Özgün tasarımı ve ekonomik kuruluma olanak vermesiyle etkili bir çözüm sağlar. Orta yoğunluklu polietilenden (MPDE) imal edilmiştir. Sistemin sağladığı en önemli avantaj hafif ve son derece sağlam yapıda olmasıdır. Ekonomik drenaj çözümü sağlamak amacıyla kanallar birlikte ya da bağımsız olarak kullanılabilir.

ACO'nun Carbon Smart serisindeki ilk ürün olan Qmax, Karbon Nötr ürün olarak resmi olarak onaylanmıştır. Bu, beşikten kapıya karbon nötrlüğünü koruduğu, böylece yüzey suyunu yönetmek için etkili bir sistem sağlarken çevresel etkisini azalttığı anlamına gelir. ACO Qmax sistemi, aralarında 2006 yılında Birleşik Krallık’ta aldığı Kraliçe İnovasyon Ödülü de dahil olmak üzere bir çok ödül almıştır.

Teknik Dokümanlar & Medya


 • Çevresel hedeflerin karşılanmasına yardımcı olan Sertifikalı Karbon Nötr.

Ürün Avantajları

 • Verimli yağmur suyu tahliyesi için tasarlanmıştır.
 • Etkili sürdürülebilir drenaj sistemleri için gerekli tüm bileşenleri sağlar.
 • Maliyetleri ve hidrolik tasarımları optimize eden kademeli düşüş sistemleri için çeşitli kanal boyutları birleştirilebilir.
 • Montajı kolaylığı sayesinde kanal hattı boyunca kesintisiz kaplama tabakasına imkan sağlar.
 • Estetik açıdan hoş, kaplama - asfalt, beton, blok ve doğal taş kaplamalarla uyumlu ızgaralar.
 • Hafif tasarım, lojistik ve montaj esnasında rahatlık sağlar.

Ürün Bilgileri

 • 2 m uzunluğunda yekpare kanal gövdesi.
 • 150, 225, 350, 550, 700, 900 mm çapında altı farklı kanal boyutu.
 • Eksiksiz kanal yelpazesi, müdahale üniteleri, tahliye menholleri ve aksesuarlar.
 • Endüstriyel atıklara, yağlara, benzine, dizele, yol tuzlarına ve buz çözücü maddelere karşı dayanıklı.
 • Özel giriş ağızlı, patentli ızgara tasarımları; Q-Flow, Q-Guard ve Q-Slot.
 • Entegre kanal bağlantı contalarına sahip sıkı geçme kanal bağlantıları.
 • Yük Sınıfı F 900'e kadar sertifikalı.

Çeşitli kanal boyutları

Ürün yelpazesi, her biri yüzey suyunu verimli bir şekilde yönetmek ve düzenlemek için tasarlanmış altı farklı kanal boyutu içerir. Araba yollarından havaalanlarına kadar hafif kanallarımız, A 15 ila F 900 arası Yük Sınıfı için onaylanmıştır ve geniş bir uygulama yelpazesinde yüksek performans sağlar.

Yenilikçi ızgara tasarımı

Patentli tasarım, kanal yapısı boyunca sabit bir beton imalatına izin verir. Bu özellik, kanalı güçlendirmenin yanı sıra montajdaki ekstra donatı ihtiyacını da en aza indirir. Kanal hattı boyunca kesintisiz kaplama yapımına izin verirken, yapısal sağlamlığını artırır ve montaj sürecini kolaylaştırır.

Sıkı geçmeli kanal bağlantısı

Kanallarımız sıkı geçmeli montaj için tasarlanmıştır ve kanal gövdelerinin bağlantısını önemli ölçüde hızlandırır. Yerleşik bir conta ile su geçirmez bir bağlantı yapılabilir, bu da sızdırmazlıkla birlikte yağmur suyunun kanal içinde kalmasını sağlar.

Izgara çeşitleri

Çeşitli yüzey kaplamalarını tamamlamak için tasarlanmış ızgara seçenekleri sunuyoruz. Sfero döküm, galvanizli çelik veya kompozit ızgara yelpazemiz proje ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ayrıca ızgaralar; asfalt, beton ve doğal taş dahil olmak üzere tüm kaplamalarla sorunsuz bir şekilde uyumludur ve her türlü ortam için mükemmel bir uyum sağlar.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.


İndir