Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Lipator - Kısmi Bertaraf için Zemin Üzeri Yağ Ayırıcı

Kısmi bertaraf için bir yağ ayırıcı da tamamen fiziksel olarak yerçekimi prensibini (farklı yoğunluklar) kullanarak çalışır, yani daha ağır atık su bileşenleri dibe çöker, örneğin hayvansal yağlar ve katı yağlar gibi hafif malzemeler yağ ayırıcıda üste çıkar. Ayrıştırılan bu malzemeler (yağ ve çamur) ayrı kaplarda toplanır. Temizlenmiş atık su, bir tahliye borusu aracılığıyla kanalizasyon sistemine beslenir.


Ürün Avantajları

 • Parçalı montaj, hafif ekipmanın taşıması ve kurulumu kolaydır.
 • Tahliye maliyetlerini azaltmak için yağ çamurunun kısmi tahliyesi.
 • Vidanjör aracına ihtiyaç olmadan, ayırıcının çalışması kesintiye uğramadan bertaraf imkanı.
 • Yağın katılaşmasını ve tıkanmasını önlemek için elektrikli ısıtma ve özel bir karıştırma cihazı.
 • Kısmi bertaraf, varil değişimi operasyonu sırasında koku açığa çıkmaz.
 • İsteğe bağlı olan otomatik yağ tahliyesi özelliği ile bakım, operasyon sürelerini ve maliyetleri azalır.

Ürün Bilgileri

 • Donmaya dayanıklı odalarda zemin üzeri montaj için EN 1825'e uygun yağ ayırıcı.
 • PE-HD yüksek yoğunluklu polietilen veya 316 paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.
 • Çamurun otomatik olarak taşınması ve büyük katı atıkların yağ ayırıcıya girmesini önlenmesi için entegre katı atık filtresi (isteğe bağlı) ile donatılmıştır.
 • Bir hava köprüsü sistemi cihazı ile donatılmış olan toplama varili ve yağ toplama alanı, yerel basıncın çok yüksek olmasını önler.
 • Özel bir pnömatik valf ile (isteğe bağlı), yağ atıklarını otomatik olarak varile boşaltır.
 • Profesyonel akıllı kontrol ünitesi (isteğe bağlı), otomatik algılama ve yağ boşaltma kontrolü ile donatılmıştır.

Bir yağ ayırıcı tamamen fiziksel olarak yoğunluk farkı presibi ile çalışır. Ağır atık su içerikleri (çamur) dibe çöker ve yağlar üste çıkar. Kısmi bertaraf için olan yağ ayırıcılarda çamur ve yağ ayrı kaplarda toplanır. Bu işlem manuel veya otomatik olarak yapılabilir.

Paslanmaz çelik veya polietilenden yapılmış dairesel yağ ayırıcı modelleri, demonte olarak taşınabilir. Bu tasarım ile aynı zamanda ürün kapasitesinin sadece ortadaki bileşenleri değiştirerek (örn. NS 7'yi NS 10 ile değiştirerek) yerinde büyütülebileceği anlamına da gelir.

ACO, kısmi bertaraf için iki tür yağ ayırıcı sağlar: manuel veya otomatik kısmi imha için yağ ayırıcı. Bu cihazların her ikisi de yalnızca zemin üzeri kurulum için mevcuttur.


1. Yağ Toplama Aşaması

Yağ seviyesi dedektörü, yağ toplama alanının dolu olduğunu ve cihazın yağ boşaltmaya hazır olduğunu algılar.

2. Yağ Tahliye Aşaması

Belirtilen çalışma süresine ulaşıldığında, ısıtma çubuğu bir saat çalıştıktan sonra yağ tahliyesi otomatik olarak başlatılacaktır; toplama kovası dolduğunda pnömatik valf açılamaz ve personele kovayı değiştirmesini hatırlatmak için bir alarm verilir.

3. Çamur Tahliye Aşaması

Yağ boşaltıldıktan sonra, çamur boşaltma işlemini gerçekleştirmek için çamur boşaltma valfi otomatik olarak açılır; toplama kovası dolduğunda, pnömatik valf açılamaz ve bir alarm personelden kovayı değiştirmesini ister.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.