Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

ACO Stormclean
Teknik Filtre

Geleceğin profesyonel yağmur suyu arıtımının temeli; ACO Stormclean.

Teknik filtreler, yağmur sularına çeşitli sebeplerle karışan madeni yağ, ağır metaller (bakır, çinko ve kurşun) ve fosfor gibi maddeleri doğadan uzaklaştırmak için kullanılır. Yağmur suyunda çoğu ağır metal, 63 mikrondan (0,063 mm) daha küçük olan ve yerçekimi ayırma yoluyla giderilemeyen askıda katı maddelere, çamur parçacıklarına yapışır. ACO Stormclean, yağmur sularını güvenilir bir şekilde temizler ve en yüksek temizleme performansı taleplerini karşılar. Çok kirli yağmur suları bile bu şekilde temizlenebilir ve doğrudan yüzey veya yer altı su şebekelerine deşarj edilebilir.

Teknik Dokümanlar & Medya ACO Yağmur Suyu Yönetimi


Ürün Avantajları

  • Önceden monte edilen teknik filtre ile kullanıma hazır ürün
  • Bakım, temizlik ve tahliye için optimum erişilebilirlik sunan müdahale kapağı
  • Plastik kadar hafif, beton kadar güçlü GRP malzeme
  • Dört yıla kadar test edilmiş filtre ömrü (filtre ömrü, filtrelenen kirliliğin türüne bağlı olarak değişebilir)
  • Dahili numune alma ünitesi

Ürün Bilgileri

  • ACO Stormclean, Stormbrixx infiltrasyon sistemleri için bir ön işlem olarak veya yüksek düzeyde temizliğin gerekli olduğu çeşitli uygulamalar için filtreleme elemanı olarak kullanılır.
  • Madeni yağların, ağır metallerin ve askıda katı maddelerin uzaklaştırılması yoluyla atık su temizliği teknik filtreleme yapar.
  • Güçlendirilmiş plastikten (PE-HD) yapılmış iç parçalara sahiptir.
  • Numune alma için entegre bağlantı elemanları bulunur.
  • Standart çamur tutucu tankı veya bir ACO Sedismart tankı ile kullanıma uygundur.

ACO Stormclean, müdahale kapakları sayesinde kontrol edilmesi ve temizlenmesi kolaydır. Giriş ve çıkış arasındaki yükseklik farkı sadece 30 cm'dir. Filtre malzemesi kolay erişilebilir, değiştirilebilir kartuşlarda bulunur. Ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, her üç ila dört yılda bir değiştirilmelidir. Filtre sistemi, ağır metaller, mineral yağ hidrokarbonları ve hidrokarbonlar gibi kirleticileri yağmur suyundan uzaklaştırır. Ayrıca fosfatlar ve nitratlar gibi diğer kirleticileri de bağlar.

Yüzey kirleticileri nereden geliyor?
Genellikle araç lastiklerinin ve frenlerinin aşınması, araç egzoz dumanları, ve metal çatılardan yağ sızıntılarıdır.

Su kirliliğinin olumsuz etkileri nelerdir?
Yeraltı sularının kirlenmesi, akarsuların kirlenmesi, tarım ve hayvancılıkta kullanılan suyun kirlenmesi sonucu ekosistem olumsuz etkilenir.

ACO Stormclean, ağır yük trafiği de dahil olmak üzere her türlü araç tarafından sıklıkla kullanılan yüzeylerden yağmur suyunu temizler. ACO Stormclean, bu maddeleri temizlemek için oldukça reaktif bir filtre malzemesi kullanır ve özellikle 63 mikrondan küçük parçacık boyutuna sahip askıda katı maddeleri filtrelemede etkilidir. Çamur tutucu, ACO Stormclean sisteminin önemli bir parçasıdır ve filtrenin ömrünü optimize etmek için gereklidir. Çamur tutucu olmadan filtre ömrü kısalır.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.


İndir