Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

LipuJet - Zemin Üzeri Yağ Ayırıcı

Atık su üreten endüstriler, yapı malzemelerine ve drenaj tesisatlarına zarar veren veya operasyonları engelleyen katı ve sıvıların kamuya açık boru hatlarına deşarj edilmemesini sağlamak için ön arıtma tesislerine sahip olmalıdır. Yağ içeren atık su üreten işletmelerde, gri sudan gelen organik katı ve sıvı yağları tutmak için EN 1825'e uygun yağ ayırıcılar kullanılmalıdır.

ACO zemin üzeri yağ ayırıcıları polietilen veya paslanmaz çelikten yapılır. Polietilen, hafif yapısı ve uzun kullanım ömrü ile karakterize edilirken, paslanmaz çelik de yüksek sıcaklık direnci sunar. Bina projesine en uygun şekli (örneğin yuvarlak, oval veya ayrık) seçerek, yağ ayırıcılar inşai çalışmalar sırasında binalara kolayca montajlanabilir.

Teknik Dokümanlar & Medya Boyutlandırma Hesaplama Aracı


Ürün Avantajları

 • Donmayan alanlarda zemin üzeri montaj için 25 yıllık malzeme ve yapısal stabilite garantisi.
 • Kademeli nominal boyutlar (örn. NS 5,5 ve 8,5) sayesinde bertaraf ve bakım maliyetlerinin en aza indirilmesi.
 • Yüksek basınçlı iç temizlik ve tank dolumu için çok fonksiyonlu dolum ünitesine sahip donanımlar.
 • Yağ tabakasını parçalayan ve tahliyeyi kolaylaştırmak için homojenleştiren ve ayrıca tankın iç duvarlarını temizleyen temizleme başlığı.

Ürün Bilgileri

 • EN 1825'e göre entegre çamur tutuculu yağ ayırıcı.
 • Plastik borulara bağlantı için uygun girişler ve çıkışlar.
 • ​​​​​​Doğrudan tahliye ve hidro-mekanik yüksek basınçlı iç temizlik yoluyla programlanmış, kokusuz bertaraf/temizlik.
 • DN 65, yangın hortumu kaplinli 75B ve 2½" tahliye bağlantısı.
 • Temiz su ile yeniden doldurmak için solenoid valfli doldurma cihazı.
 • Yüksek basınçlı pompa ve püskürtme başlığı aracılığıyla hidro-mekanik iç temizlik.
 • Serbest akışlı pervaneli tahliye pompası (6 metreden fazla toplam basma yüksekliği için gereklidir)

Bir yağ ayırıcı tamamen fiziksel olarak yoğunluk farkı presibi ile çalışır. Ağır atık su içerikleri dibe çöker ve hayvansal yağlar ve katı yağlar gibi hafif maddeler üste çıkar. Yağ tabakası, yüksek basınçlı su jeti kullanılarak parçalanabilir ve homojenize edilerek tahliyeye hazır hale getirilebilir. Yağ ayırıcıdaki atıklar vidanjör tarafından toplanabilir veya isteğe bağlı bir tahliye pompası kullanılarak da uzaklaştırılabilir.

Zemin üzerine monte edilmiş yağ ayırıcılar için yağ tabakası kalınlığı ölçüm cihazı opsiyonel olarak sunulmaktadır. Isıtmalı sensör çubuğu ile önceden uyarı ve tam uyarı için dolum seviyesinin görsel bir ekran göstergesine sahiptir. Cihazın dolum durumu %50 ve %80 olarak Bina İzleme Sistemine (BMS) otomatik olarak bildirilir.

Atık su terfi tesisleri geri akış seviyesinin üzerindeki atık suyu daha yüksek kanalizasyon sistemine iletir. EN 12056, atık su terfi tesislerinin drenaj noktalarının geri akış seviyesinin altında olduğu yerlerde, yağ ayırıcılar için kullanılmasını şart koşar. Uygulama kapsamına bağlı olarak ACO, doğrudan yağ ayırıcların arkasına monte edilebilen farklı atık su terfi tesisleri seçenekleri sunar.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.


İndir

Teknik çizimler ve daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.
(DWG/DXF/PDF)

ACO Building Drainage - Free Standing Grease Separator (LipuJet)

ACO LipuJet - Zemin Üzeri Yağ Ayırıcı

ACO LipuJet - Zemin Üzeri Yağ Ayırıcı