Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Endüstriyel Drenaj

ACO, gıda ve içecek endüstrisi için özel olarak tasarladığı tam hijyenik drenaj sistemleri ile bu tesislerdeki gıda güvenliğine katkı yaparken bakım maliyetlerini de düşürmeyi amaçlamaktadır. Endüstriyel tesislerde, hayati bir konu olan fakat genellikle göz ardı edilen drenaj uygulamalarının doğru ele alınmaması, günümüzde birçok tesisi kapanmaya kadar giden sorunlar ile baş başa bırakmaktadır.

ACO, gıda güvenliğine, çalışan sağlığına ve suyu korumaya yönelik çözümler sunar. Her ACO ürünü, uygun bir şekilde hijyenik, ekonomik ve ekolojik olarak yönetilebilmesini sağlamak için suyu güvenli bir şekilde kontrol eder.Gıda Güvenliği

 • ACO endüstriyel drenaj, zararlı bakteri bulaşmasını önlemek için EHEDG tarafından tavsiye edilen gıda ile temas eden yüzeyler için ayrılan ilgili hijyenik tasarım ilkelerini uygular.
 • Ürün tasarımlarımız, drenaj sistemi boyunca bakteri üremesi olasılığını en aza indirmek için gıda kalıntılarının minimum düzeyde birikmesini sağlar.
 • Eğimli ve hijyenik olarak tasarlanmış ürünler, atık suyun durgun kokusunu ortadan kaldırarak sistemimizin tamamen boşaltılabilir olmasını sağlar.

Maliyet Kontrolü

 • ACO drenaj sistemlerinin bakımı, birinci sınıf temizlik maddesi tedarikçileriyle ortaklaşa geliştirilen işlevsel tasarımları ve temizlik önerileri sayesinde maliyetleri azaltarak kolayca yapılabilir.
 • ACO endüstriyel drenaj sistemleri her zaman etkin bir şekilde çalışır ve gelişmiş üretim teknolojilerimiz maksimum korozyon direncini garanti eder.
 • Gereksiz maliyetlerden kaçınmak için drenaj sistemi planlaması, doğru montaj ve çevredeki zeminle uyumu konusunda uzmanlık sağlıyoruz.

Sağlık & Güvenlik

 • Yoğun ve ağır su kullanımı gerektiren yüksek riskli kullanım alanlarında ek güvenlik sağlamak için kaymaya karşı dirençli ızgaralar mevcuttur.
 • ACO endüstriyel drenaj sisteminin her bileşeninin çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır ve optimum çalışan güvenliğini sağlamak için ürünlerin keskin ve sivri kenarları yoktur.
 • ACO endüstriyel drenaj ürünleri, EN 136'ya göre sertifikalı olarak yangına dayanıklı çözümlere sahiptir.

Malzeme Dayanımı

 • Üretimden ve/veya temizlemeden kaynaklanan atık suyun kimyasal karışımı ve son karışımın sıcaklığı drenaj sisteminin malzeme direncini etkiler.
 • ACO endüstriyel drenaj ürünleri, EN 10088'e göre 1.4301 veya 1.4404 kalite (AISI304 veya AISI316L) paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 • Gıda işleme, mandıra, bira/şarap fabrikası, ticari mutfak, ilaç, kimya, petrokimya endüstrileri ve otel/eğlence sektörlerindeki uygulamalar için idealdir.
HygieneFirst felsefemiz, en üst düzeyde hijyenik performans sağlayan ürünler sunma taahhüdümüzü temsil eder. Gıda güvenliğinden ödün vermeden işletme maliyetlerini en aza indiren akıllı drenaj çözümleri tasarlıyoruz.

ACO Endüstriyel Drenaj ürünleri kataloğunu indirebilirsiniz.