Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

ACO Stormsed
Çökeltme Sistemleri (Stormsed - Stormsed Vortex - Sedised - Sedismart)

Şehir ortamından yağmur suyunun tahliyesi ve yer altı suyuna karışmadan önce kirleticilerin çıkarılması için en basit arıtma yöntemi sedimantasyondur. Çökeltme; askıda katı maddeleri (partiküller) ve bunlarla ilişkilendirilmiş herhangi bir bağlı kirleticiyi sudan ayrıştırır. Kimyasal kirliliğin yaklaşık %75'i, metaller ve kalıntı yağlar gibi, sedimantlara bağlıdır.

Sedimentasyon cihazları hem bağımsız olarak hem de yağmur suyu arıtmasının bir ön aşaması olarak kullanılabilir. Onları yağmur suyu yönetimi çözümlerine uygulamak, sistem zincirinde bulunan ürünlerin hizmet ömrünü uzatır ve bakım aralıklarını kısaltır (ACO Stormclean, Stormbrixx).

Teknik Dokümanlar & Medya ACO Yağmur Suyu Yönetimi


Ürün Avantajları

  • Geniş akış hızı (debi) aralığı ve çeşitli boyut seçenekleri
  • Çöken ve yüzen maddelerin yüksek oranda giderilmesi
  • Bakım ve işletme için kapaktan kolay erişim
  • Opsiyonel olarak farklı çıkış açıları sunabilme
  • Kompakt tasarım ve az yer kaplama
  • Patentli tasarım ve HDPE iç parçalar

Ürün Bilgileri

ACO Stormsed ve ACO Stormsed Vortex, yağmur suyu arıtma sistemlerinde etkili çözümler sunar. ACO Stormsed, geniş akış aralığı ve kolay servis erişimi gibi avantajlarla öne çıkar. Ayrıca, geleneksel çamur tuzağı sistemlerine göre daha işlevsel iç parça tasarımına sahiptir.

ACO Stormsed Vortex ise yüksek debi akışlarında etkili bir çözüm sunar ve 75 mikron partiküllerin %80 TSS giderimini sağlar. Kompakt tasarımıyla az yer kaplar ve bakımı kolaydır. İç parçaları yüksek yoğunluklu polietilenden (HDPE) üretilmiştir.


ACO Sedismart, modern ve işlevsel bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, çökeltme sistemlerine bağlanabilir veya Stormclean yağmur suyu filtresi için ön arıtma amacıyla kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde suyun kalitesini korurken doğaya ve çevreye uyumlu bir çözüm sunar.

ACO Stormsed G-H, yağmur suyu arıtma alanında bir mihenk taşıdır. İnce sedimentlerden kalıntı yağlara kadar geniş bir yelpazede kirleticileri tutar. EN 858 uyumluluğu gerektirmeyen alanlarda ideal bir seçimdir, özellikle sokaklar ve otoparklar gibi düşük riskli alanlarda etkilidir.

ACO Stormsed Vortex, suyun gücünü yakalayan bir çözümdür. Hidrodinamik veya vorteks ayrımıyla tasarlanmış, patentli bir teknolojiye sahiptir. NJDEP şartnamelerine uygun olarak kirleticilerin %80'ini uzaklaştırabilir ve askıda katı maddelerin %100'ünü yakalayabilir.


Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz, tasarımlarınızı hayata geçirmek için sizi destekler.


İndir